Chcete objevit let za nejlepší cenu?

staroveký egypt cesta zahrady

Táborský čte Petiškovy příběhy z Egypta a Mezopotámie.
Poutavými příběhy z časů prvních civilizací přiblížil Eduard Petiška už několika generacím čtenářů, jak se žilo ve starověku. Jeho titul Báje a pověsti starého Egypta a Mezopotámie do audioknihy načetl Miroslav Táborský.
Starověký Egypt – Kamrlík
Nový, ne poslední, díl historické řady o starověkém světě.Tentokráte základní informace o Egyptu, snad mi odpustíte, že je to jen takový přehled. Vím, že se o Egyptu dá mluvit celé hodiny a napsat celé knihy.
Starověk – Wikipedie
Starověk označuje v dějepisectví historické období vzniku a rozvoje prvních civilizací na Středním východě, v oblasti Středomoří a v jižní a východní Asii.
99 fascinujících záhad starověkého Egypta! –
Starověký Egypt je dodnes jednou z nejobdivovanějších dávných civilizací světa. Nad výjimečnými znalostmi a schopnostmi zdejších lidí zůstává rozum st
Tajemná země Punt - Starověký Egypt
Existuje řada popisů země Punt, přesto zůstává stále zahalena tajemstvím. Egypťané dováželi zlato, elektron, ebenové dřevo, kůži šelem a kadidlo.
Zahrada (starověký Egypt) – Wikipedie
Uprostřed zahrady býval pravidelný bazén, který mohl být různé velikosti podle zámožnosti majitele. Bazény ve faraonových zahradách byly tak velké, že bylo možné se v nádrži projíždět na plachetnici.
Průjem v Egyptě (Faraonova pomsta) – jak se mu vyhnout a jak...
Nejlepší prevencí, jak se vyhnout tzv. Faraonově pomstě je především vyhnout se požití tekoucí vody, ať už při vyplachování úst či mytí ovoce. Vyhýbejte se i samotnému napití se vody z kohoutku, konzumaci ledu v nápojích nebo zmrzliny.
Zahradách starověkého Egypta
Egyptské zahrady rostl Mignonette, máky, chrpy, sedmikrásky, lilie, chryzantémy. Lily symbolem naděje a krátkost života, z ní extrahuje voňavé oleje.
Terasovitá hrobka Mentuhotepa II. - Starověký Egypt
Terasovitá hrobka Mentuhotepa II. se nachází na západním břehu Nilu. Zádušní komplex tvořil údolní chrám, vzestupná cesta a terasovitá hrobka.
Faraoni Staré říše - Strana 2 z 7 - Starověký Egypt
V dokumentech o starověkém Egyptu najdeme mnoho popisů země Punt, této rajské zahrady a eldoráda starého Egypta. Její poloha ale dlouho zůstávala zahalena tajemstvím.

Největší online sortiment letenek

Garance nejnižší ceny

99 procent uspokojených klientů

Nejvýhodnější lety po celém světě

Investujte do nejlevnějších letenek do míst, která vás ohromí svou neobvyklou krásou.

Pátrat po letenkách